201615 grudnia 2016 r. w budynku klubowym przy Oporowskiej 62 odbyło się spotkanie opłatkowe dla byłych piłkarzy i osób zasłużonych dla Śląska Wrocław.

W sali VIP zabrało się kilka pokoleń piłkarzy, którzy tworzyli i tworzą historię Śląska Wrocław. Z czynnych graczy obecny był kapitan Piotr Celeban, Mariusz Pawelec oraz były kapitan a teraz pracownik sztabu trenerskiego Dariusza Sztylka. Nie zawiedli bohaterowie historycznego awansu do I ligi (1963/64).
Nie zabrakło też zdobywców mistrzostwa Polski z sezonu 1976/77, z trenerem Władysławem Żmudą na czele, a także triumfatorów Pucharu Polski z sezonu 1986/87.
Ostatnią grupą byli piłkarzy występujący w Śląsku w latach 90. XX wieku. Tradycyjnie, nie zabrakło świątecznych życzeń, ale najwięcej było wspomnień, wzruszeń i dyskusji nad minionymi czasami.
Budujące jest spotkać w jednym miejscu tyle zasłużonych postaci, które tworzyły historię Klubu, z której możemy być dumni.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji spotkania, w szczególności Śląskowi Wrocław i Stowarzyszeniu Wielki Śląsk.

Autor: Agnieszka Smakowska (Kibice Razem Śląsk Wrocław)